wtorek, 11 czerwca 2024

"Domowa Pyra" Jory John, Pete Oswald

AUTOR: Jory John, Pete Oswald

TYTUŁ: Domowa Pyra

TŁUMACZENIE z języka angielskiego:Sabina Bauman

WYDAWNICTWO: HarperCollins Polska, Warszawa 2024r.

OKŁADKA: twarda, stron: 32.
 

 

 Domowa Pyra to już 8 tom przygód serii książek Smaczna Banda i emocje. W tej części poznajemy Pyrę, która sama mieszka, ma psa i nie rusza się z kanapy, jakby była do niej przywiązana. Wszystkie potrzebne przedmioty ma przy sobie, nawet nie musi wstawać z kanapy, a najważniejsze w jej życiu są ekrany monitorów, przez które patrzy na świat, ale nie uczestniczy w życiu na zewnątrz swojego domu. Pewnego razu zostaje odłączony prąd i życie Pyry przewraca się do góry nogami. Postanawia wyjść na dwór i co tam znajduje? Wiatr, słońce, drzewa, a przede wszystkim inne ziemniaki. Wraca do życia.

 

 

To bardzo mądra książka o nałogach  dzisiejszych czasów. Często  żyjemy  w social mediach, nie uczestnicząc tak naprawdę w codziennej egzystencji. Kontakt z drugim człowiekiem jest ograniczony monitorem czy komunikatorami. Współczesne społeczeństwo popadło w fonoholizm (syndrom FOMO - uzależnienie od telefonu dzieci i młodzieży). Ta książka przestrzega przed tym zjawiskiem.

 


Duet naszych autorów jak zwykle się sprawdził, książka jest zabawna, kolorowa i pouczająca. Dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy czasem nie zdają sobie sprawy z uzależnienia swoich dzieci od telefonu czy gier. Ta książka może otworzyć oczy na współczesne problemy.

Polecam                                  

 

                                                                                                                                                     Maa

Moja ocena 10.


 


1 komentarz:

"Historia sztuki bez mężczyzn" Katy Hessel

AUTOR : Katy Hessel TYTUŁ : Historia sztuki bez mężczyzn TŁUMACZENIE z języka angielskiego: Małgorzata Glasenapp WYDAWNICTWO : Marginesy, W...