wtorek, 4 czerwca 2024

"Czarolina - tajemnice wyspy" Paola Antista, Sylvia Douyé

 

Czarolina to seria komiksowa pełna magii i niezwykłości. Mnóstwo w niej tajemnic i mrocznych zdarzeń Dostajemy 6 tom cyklu o młodych fantastykologach ratujących i badających niezwykle stworzenia z legend, mitów i podań.


 

Poprzedni nauczyciel - profesor Balzar na szczęście wspiera swoich uczniów, poprzez księgę, dzięki której Czarolina może wymieniać z nim wiadomości. Profesor nie daje gotowych rozwiązań, ale radzi tak, by uczniowie jak najwięcej się nauczyli. nie  żałuje im także przykrych słów, gdy popełniają błędy. Młodzi mają swoje problemy i nierozwiązane zagadki, widoczne są tarcia między nimi, jak to w grupie rówieśniczej.


Komiks jest pięknie wykonany. Okładka i papier świetnej jakości, nasycone kolory, świetne rysunki, szczególnie mitycznych zwierząt. Bardzo dobrze napisany i narysowany komiks, który nadaje się dla starszych i młodszych czytelników.

Polecam serdecznie. 

                                                                                                                                                  Maa


 Moja ocena 10


 


1 komentarz:

"Historia sztuki bez mężczyzn" Katy Hessel

AUTOR : Katy Hessel TYTUŁ : Historia sztuki bez mężczyzn TŁUMACZENIE z języka angielskiego: Małgorzata Glasenapp WYDAWNICTWO : Marginesy, W...