poniedziałek, 13 maja 2024

"Nieugięci robią niezły cyrk" - RECENZJA KOMIKSU

 

Komiks Nieugięci robią niezły cyrk to seria Idefiks i Nieugięci, który jest serią poboczną należącą do komiksów z niepokornymi Gallami Asteriksem i Obeliksem. To moje pierwsze spotkanie ze zwierzętami zamieszkałymi Francję. Przygody Idefiksa i Nieugiętych oparte są na postaciach z Przygód Gala Asteriksa, stworzonych przez Rene Gościnnego i Alberta Uderzo.

 

W tym komiksie dostajemy trzy przygody napisane i narysowane przez różnych autorów. Są to: Nieugięci robią niezły cyrk, Idefiks i zupa rzymska oraz Latające menhiry. Jest dość grubym komiksem, ponieważ ma 72 strony. Obrazki, mimo że tworzone przez trzech różnych autorów, są spójne, ładne i kolorowe.
 

 

Poznajmy bohaterów, a jest ich spora grupa: główna postać to mały Idefiks o żywej inteligencji i niezrównanym węchu, dowódca Nieugiętych,   jego potężny przyjaciel buldog angielski: Rygoriks, który potrafi rzucić się na całą sforę psów, Fryga- najszybsza suczka w całej Lutecji, ale niezbyt lotna panienka. Nie może w tej bandzie zabraknąć kotki Przechery, niezależnej, pewnej siebie i ostrej kocicy. Oprócz ssaków, poznamy jeszcze sowę Nocolotiksa (te imiona są bardzo jednoznaczne), puchacza mieszkającego z druidem Amneziksem, który lubi bawić się wywarami, ponieważ chce zostać druidem, jak jego pan i nie zawsze mu to wychodzi. Drugim ptakiem jest Astmatiks, bardzo stary gołąb lutecki, weteran wojen galijskich.


 

Książeczka jest pełna dowcipów i znakomitego humoru, zaśmiewałam się do łez. Chciałabym poznać więcej przygód bandy Nieugiętych, ponieważ wyprawy, wpadanie ich w tarapaty są bardzo ciekawe. Najważniejsze jest to, że zawsze zwycięża przyjaźń i bohaterstwo naszych zwierzaczków, a postacie negatywne są w zabawny sposób wyśmiane.

Polecam dorosłym i dzieciom, bo taka rozrywka nie ma granic wieku.

                                                                                                                                                         Maa 

Moja ocena 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Dobranoc Muminku", "Najlepsi przyjaciele"

  Dziś prezentujemy Państwu gratkę dla fanów Muminków. Książeczki, dzięki którym możemy zapoznać najmłodszych czytelników z kultowymi posta...