sobota, 17 czerwca 2017

"Dziecko ognia" S.K. Tremayne


AUTOR: S.K. Tremayne
TYTUŁ: Dziecko ognia
TŁUMACZENIE: Anna Krochmal, Robert Kędzierski
WYDAWNICTWO: Czarna Owca Warszawa 2017
OKŁADKA: miękka, 352 strony
Z okładki:
Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?


    Doskonały thriller psychologiczny. Rachel wydaje się, że wygrała los na loterii. Trzydziestoletnia kobieta, która wiele w życiu przeszła, wychodzi za milionera Davida. Jej życie zmienia się diametralnie. Rachel próbuje odnaleźć  się w nowej dla siebie sytuacji. Chce zastąpić Jamiemu matkę. Wszystko obraca się o 180 stopni, gdy Rachel odkrywa, że jej przyrodni syn może przewidywać przyszłość. Niestety dla niej ta przyszłość nie maluje się kolorowo…

   Naprawdę dawno nie czytałam książki, która aż tak gra na emocjach. Tu możliwe jest wszystko. Ale nie wszystko jest tym na co wygląda. Tajemnica goni tajemnice. Zagadka ukryta jest pod głęboką warstwą kłamstw. Wisienką na torcie w Dziecku ognia, jest fakt, że nie wiemy do końca kto jest pozytywną postacią całej historii. Spodziewałam się dobrej, ciekawej fabuły. Dostałam wzruszającą i przerażającą opowieść o skutkach manipulacji. Dzieckiem ognia jestem zachwycona. 
Justyna.ju

Moja ocena 9

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca

Prześlij komentarz