wtorek, 30 maja 2017

"Lirogon" Cecelia Ahern


AUTOR: Cecelia Ahern 
TYTUŁ: Lirogon
TŁUMACZENIE: Anna Dorota Kamińska 
WYDAWNICTWO:AKURAT Warszawa 2017
OKŁADKA: miękka, 448 stron

Z okładki:
W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? „Lirogon“ to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas.

Lirogon – gatunek ptaka. Wyglądem i zachowaniem przypomina ptaki grzebiące, zwłaszcza bażanty. Słabo lata, ale świetnie biega. Występuje we wschodniej Australii, zamieszkując górzyste lasy tego regionu. Znany jest ze swoich zdolności naśladowania praktycznie każdego zasłyszanego głosu. Może nauczyć się śpiewu dwudziestu różnych gatunków ptaków, a także odgłosów mechanicznych np. sygnału alarmu samochodowego czy dźwięku piły mechanicznej. Taka jest Laura Button, główna bohaterka najnowszej powieści Ceceli Ahern. Brzmi intrygująco? Właśnie taka jest ta książka. Lirogon – intrygująca i tajemnicza. 
Tym razem Cecelia zabiera nas w głąb irlandzkich gór i lasów. Kreując przemyślaną, głęboko poruszającą i oryginalną historie miłosną. Ale to nie jest typowy, płytki romans. W wydaniu Ceceli nic nie jest  proste ani typowe. Ahern pisze magicznie, swoim „Ceceliowyn” stylem porwała miliony czytelników na całym świecie. Autorka po przez oryginalną fabułę pokazuje prostą prawdę. Dzikiego serca w klatce nie zamkniesz. Zapewniam Was takiej historii jeszcze nie czytaliście. Lirogon nowy bestseler Ceceli Ahern – myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać. Justyna.juMoja ocena 10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania rewelacyjnej książki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu AKURAT
Prześlij komentarz