poniedziałek, 21 października 2019

"Wina" Piotr Wójcik

AUTOR: Piotr Wójcik
TYTUŁ: Wina
CYKL: Metropolia, tom 1
WYDAWNICTWO: Dragon,Bielsko- Biała, 2019 r.
OKŁADKA: miękka ze skrzydełkami, stron 303.


Z okładki:

Elektryzujący debiut kryminalny z Katowicami w roli głównej! W jednym z katowickich kościołów dochodzi do brutalnej zbrodni. Znany z płomiennych kazań, radykalnych poglądów i rozległych wpływów ksiądz Nosol zostaje zamordowany w konfesjonale. Śledztwo prowadzi komisarz Góralczyk. Tropy mnożą się i prowadzą do różnych, pozornie niepowiązanych ze sobą środowisk: kibiców, lokalnych polityków, czyścicieli kamienic i lewicowych aktywistów. Niebawem ginie kolejna osoba, a Góralczyk musi stawić czoło nie tylko bezwzględnemu zabójcy, lecz także własnej przeszłości...

źródło opisu: https://www.empik.com/wina-wojcik-piotr,p123093280...(?)
źródło okładki: https://www.empik.com/wina-wojcik-piotr,p123093280...»
      Wina- debiut Piotra Wójcika to pierwsza część serii  Metropolia. Wreszcie dostaliśmy książkę, w której głównym bohaterem jest śląskie miasto. Tym miastem są Katowice.  Kryminał skonstruowany poprawnie, ale nic poza tym. Mnie nie trzymał w zbyt dużym napięciu, ale czytał się bardzo szybko.
      Po książce Kasztanowy ludzik Sorena Sveistrupa mam zbyt wysokie wymagania co do kryminałów. Polskie kryminały niestety odstają od skandynawskich. Pewnie jestem niesprawiedliwa w swej opinii, ale niestety ta książka nie wyróżnia się niczym szczególnym ani intrygą, ani bohaterami. Mam nadzieję,że kolejny tom będzie ciekawszy i bardziej wciągający.
         Dużym plusem jest to, że akcja dzieje się na Śląsku, a że pochodzę z Zawiercia, to z Katowicami mam wiele wspólnego. Fajnie jest czytać o miejscach, które się zna. Chorzów ma swoją Waszut, Szczecin -Hermana, Wrocław- Krajewskiego, a Katowice mają Piotra Wójcika. Jest tu dużo polityki, problemów społecznych, relacji międzyludzkich. Mam nadzieję, że w nowym tomie więcej się dowiemy o głównym bohaterze Pawle Góralczyku i jego kolegach z pracy. 
        Okładka jest bardzo interesująca- mroczna i fajnie zaprojektowana. Książka dla fanów polskich kryminałów i miasta Katowice. Maa
Moja ocena 6
 Dziękujemy Wydawnictwu Dragon za możliwość przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza