poniedziałek, 9 lipca 2018

"Prowokacja" Amy A. Bartol

AUTOR: Amy A. Bartol
TYTUŁ: Prowokacja
TOM: 4
TŁUMACZENIE:  z angielskiego Waldemar Gzubicki
WYDAWNICTWO: AKURAT,Warszawa 2018 r.
OKŁADKA: miękka ze skrzydełkami, stron 544.Czwarty tom "anielskiej" serii rozpoczyna się na rajskiej wyspie Zefira, gdzie bohaterowie ukryli się po odbiciu Evie z rąk Brennusa. Niestety drużyna Evie nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Brennus używając magii ożywieńców wysyła swój obraz do ukochanej i wkrótce na wyspie pojawiają się jego wojska. Rajski zakątek zamienia się w pole bitwy. Evie używa medalionu z portalem, który przenosi ją do Torunia, gdzie Reed urządził dla niej bezpieczną kryjówkę. Pojawia się tam także Anya, anielica w randze Trona. Anya przybyła z Raju w poszukiwaniu ukochanego anioła, jej aspire. Do uciekinierów) docierają niepokojące wieści: Upadli stworzyli demona z duszą, który ma ich wyzwolić z Szeolu. Zbliża się wojna, w której każda ze stron chce pojmać Evie.źródło opisu: akurat


        Do moich rąk trafił kolejny tom fascynującej książki Amy A. Bartol. Nie da się ukryć, że jest to grube tomisko, ale dzieje się tak wiele rzeczy. Tyloma zdarzeniami autorka nas zasypuje, że czasem się gubimy. Nie ma chwili wytchnienia czy nudy. Jest tylko jeden problem, który mam od początku czytania tej serii. Strasznie irytuje mnie główna bohaterka, bo nie lubię głupich kobiet. Jaka ona w końcu jest? Słaba czy silna. Chroni czy jest chroniona? Za to Anya to bardzo ciekawa i intrygująca postać.
        Mamy też gratkę dla polskich czytelników, ponieważ mamy w książce wątek polski. Evie przenosi się do Torunia. Przemilczymy pewne niedociągnięcia związane z Polską. 
       Czyta się szybko, polecam. Maa
Moja ocena 6

Dziękujemy  wydawnictwu AKURAT za możliwość przeczytania książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz