poniedziałek, 16 listopada 2015

"Wiedziałam, że tak będzie" - Kasia Pisarska

Okładka książki Wiedziałam, że tak będzie!

AUTOR: Kasia Pisarska
TYTUŁ:Wiedziałam,że tak będzie
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 2015
OKŁADKA: miękka,stron:272Z okładki:


Co byś zrobiła, zostając z dnia na dzień milionerką? Jeszcze tego samego dnia rzuciła pracę? Pojechała w podróż dookoła świata? Wykupiła całą zimową kolekcję Armaniego? Wykupiła letnią kolekcję Armaniego? Pochwaliłabyś się najbliższym, czy wielomilionowa wygrana byłaby twoją najskrzętniej skrywaną tajemnicą?
Przeczytaj o tym, co zrobiła Laura.
„Wiedziałam, że tak będzie” to powieść obyczajowa dla miłośniczek książek Elisabeth Adler czy Elisabeth Gilbert. Laura, kobieta, która właśnie znalazła się na życiowym zakręcie, nieoczekiwanie zdobywa majątek i wyrusza na włoską prowincję, gdzie odnajduje miłość i szczęście. W pięknej scenerii, ale też po kilku wpadkach godnych Bridget Jones, Laura pozna mężczyznę swojego życia i spełnią się jej marzenia o życiu jak w bajce.                                                                                                                                                           


      Powieść Kasi Pisarskiej to książka lekka,łatwa i przyjemna, ale zbyt przewidywalna i mało realistyczna. Nic w niej nie zaskakuje, nie dziwi, ale jedna rzecz zachwyca,ale o tym później.Powieść dla poprawienia sobie humoru lub pogrożenia w depresji, że ktoś ma lepiej od nas. 

      Autorka sprawnie posługuje się językiem polskim,co wcale nie jest takie oczywiste. I sprawa, która mnie zachwyca- promowanie adopcji psów. Sama mam trzy adoptowane psiaki, więc świetnie rozumiem autorkę. 
     Poruszony jest drażliwy temat porzucania psów,tak częsty w naszym kraju. Reszta książki to bajka o dwóch kopciuszkach, które odnajdują szczęście. Inny ciekawy wątek to przyjaźń między kobietami i relacje międzyludzkie we włoskim miasteczku. Można żyć w społeczeństwie, w którym ważny jest drugi człowiek. Brawo. Maa
Moja ocena 5

Dziękujemy wydawnictwu MUZA SA za możliwość przeczytania    i zrecenzowania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz