poniedziałek, 16 września 2019

"Kasztanowy ludzik" Soren Sveistrup

AUTOR: Soren Sveistrup
TYTUŁ: Kasztanowy ludzik
PRZEKŁAD: z duńskiego Justyna Haber- Biały
WYDAWNICTWO: W.A.B, Warszawa 2019 r.
OKŁADKA: miękka, stron 560.

Z okładki:

Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno...

📖 Psychopata terroryzuje Kopenhagę - krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki.

Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną.

Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca? By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem ⏱ Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny!

💬 "Książka pełna adrenaliny, będziesz spijać każde słowo! Pokochałem ten thriller!"
- A.J. Finn, autor "Kobiety w oknie"

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.
źródło okładki: Wydawncitwo W.A.B.

     Gdy zobaczyłam tomiszcze takich rozmiarów, to się na prawdę przeraziłam.Niepotrzebnie. Tę cegłę pokonałam w trzy dni i żałowałam, że tak szybko. Książkę tego duńskiego scenarzysty czyta się z bardzo szybkim tętnem. Często serce waliło mi z przejęcia, a także poleciały łzy wzruszenia. Jest to fantastyczna, dobrze skonstruowana i napisana powieść. Autor ma mnóstwo wiedzy i bardzo żywą wyobraźnię, co niestety przekłada się na bardzo, ale to bardzo szczegółowy opis sadystycznych mordów. Książka jest przesiąknięta zapachem śmierci. Dawno nie czytałam skandynawskiego kryminału, a takie lubię najbardziej. Tęsknię za Mankellem, moim zdaniem najlepszym pisarzem kryminałów. Tam też widzieliśmy okrucieństwo zbrodni i lubiliśmy bohaterów. 
     Na początku nie przepadam za Thulin- obcesową i odpychającą policjantką z Wydziału Zabójstw, później się to zmienia, bo także zmienia się nasza bohaterka. Za to Hess, policjant wydalony z Europolu jest fantastyczny od początku do końca, choć jest dziwny. Ta para policjantów- bystrych, inteligentnych i zawsze gotowych do działania,świetnie działa. 
      W powieści jest mnóstwo wątków, bez których nie było by kryminału. Wszystko świetnie to siebie pasuje, a finał? Musicie koniecznie przeczytać, żeby się przekonać.Maa
Moja ocena 10
Dziękujemy wydawnictwu W.A.B za możliwość przeczytaniu wspaniałej książki. Prosimy o więcej skandynawskich autorów.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza