środa, 28 czerwca 2017

"Prokurator" Paulina Świst


AUTOR: Paulina Świst
TYTUŁ: Prokurator
WYDAWNICTWO: AKURAT Warszawa 2017
OKŁADKA: miękka ze skrzydełkami, 320 stron
Z okładki:
Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty „Szarego”. Co gorsza, „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała – i nie chciała mieć – nic do czynienia.
Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie… i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojona seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata.


   Ostry seks, ostry język, ostra jazda, taki jest Prokurator, debiut cenionej prawiczki Pauliny Świst. To nie jest jej prawdziwe nazwisko, najprawdopodobniej nigdy go nie poznamy. Podobno zbyt wiele w jej powieści jest bulwersującej prawdy o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości.
Niestety wrocławską adwokat Kingę Błońską, zmuszono do prowadzenia bardzo trudnej sprawy brutalnego bandyty. Dodatkowo przeżyła zdradę męża, a w Gliwicach najlepszy seks życia. Tak rozpoczyna się historia z Prokuratorem. Autorka nie stroni od ostrego języka i jeszcze bardziej odważnych scen erotycznych. Właśnie to jest siłą napędową powieści. Wątek kryminalny, mocno naciągany. Ale umówmy się, kto będzie czytał Prokuratora ze względu na intrygę?! W tym kryminale jest ona najmniej ważna i mało interesująca. Ale to w zupełności nie przeszkadza mi w twierdzeniu, że to najbardziej ostry i gorący kryminał który przyjdzie Wam czytać. Polecam, jak dla mnie Prokurator bardzo dobry. Justyna.ju

Moja ocena 8

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu AKURAT
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz