środa, 1 marca 2017

"Twoje diy" Kasia Ogórek

AUTOR: Kasia Ogórek
TYTUŁ: Twoje diy
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 2016
OKŁADKA: miękka, ze skrzydełkami, stron 256.

Z okładki:


Pierwsza książka Kasi Ogórek, najpopularniejszej blogerki DIY, to zbiór pomysłów na dekoracje do wykonania dla każdego – amatorów i profesjonalistów, dzieci i dorosłych, według zasad:
  • bez użycia narzędzi,
  • bez szablonów,
  • łatwe do powtórzenia, ale zaskakujące,
  • nieszablonowe wykorzystanie znanych technik,
  • odmienianie banalnych przedmiotów i tworzenie nowych, unikatowych.
Książka inspiruje do działania i wykonywania pomysłów na daną okazję, dekoracji do domu, prezentów DIY czy organizacji przestrzeni.

Od wydawcy:

Posiadanie hobby daje psychiczne poczucie komfortu, bo wyzwala aktywność, którą sami wybieramy, a ona daje nam tak dużo satysfakcji, że czujemy szczęście. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć pasję, w której najlepiej się realizujemy.

W tej książce znajdziemy wielką pasję Kasi Ogórek do tworzenia w myśl zasady "zrób to sam", a jej pomyslowe tutoriale pozwolą nam zacząć przygodę z własnoręcznym tworzeniem dekoracji, prezentów, elementów świątecznego wystroju mieszkania czy rzeczy pomagających w wygodnej organizacji domu. Autorka wierzy, że wystarczy dobra instrukcja, aby każdy zaczął wykonywać coś handmade.

"Krok po kroku do zrób to sam" przedstawia 60 kreatywnych tutoriali dla każdego oraz motywuje do stawiania coraz śmielszych kroków w DIY. To doskonała pozycja zarówno do zabawy dla początkujących, jak i osób, które mają już doświadczenie w pracach ręcznych.
    W moich rękach kolejny poradnik, tak jakoś ułożyło mi się czytanie, że ostatnio na blogu mamy czas na poradniki. Może to i dobrze na wiosnę przyda się nam trochę nowych pomysłów,   by urozmaicić wnętrze domu. Co to znaczy diy? Z angielskiego  do it yourself  oznacza samodzielne wykonanie czegoś. Jest tu 60 pomysłów na różne ciekawe ozdoby do domu.
     Z tyłu okładki dostajemy informację, że jest to książka zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych użytkowników. I z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Pomysły są ciekawe, ale nie dla osób, które jakiś czas już siedzą w diy. Dla takich naturszczyków jak ja to idealna pozycja. Jak zacząć, żeby się nie zniechęcić zbyt skomplikowanym wykonaniem.
   Książka ładnie wydana, dobrej jakości papier., ciekawe zdjęcia.  Każdemu początkującemu w zrób to sam polecam ten poradnik. Maa
Moja ocena 6

Dziękujemy Warszawskiemu Wydawnictwu Muza SA za możliwość przeczytania poradnika. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz