sobota, 25 lutego 2017

"Dlaczego mój kot to robi?" - Catherine Davidson

AUTOR: Catherine Davidson
TYTUŁ: Dlaczego mój kot to robi?
TŁUMACZENIE: z angielskiego Magdalena Macińska
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 2016
OKŁADKA:miękka,stron 128Z okładki:

Dlaczego twój kot zawsze kieruje się wprost do gości, który nie znoszą kociego towarzystwa? Dlaczego szczęka zębami na widok ptaków i woli pić wodę ze stawu zamiast świeżo nalanej?

Książka pomaga zrozumieć przyczyny zagadkowych kocich zachowań, a także spojrzeć z dystansu na własne. Prezentuje szerokie spektrum sytuacji i wyjaśnia je, pokazując również, jak kot postrzega opiekuna.Jest oparta na najnowszych odkryciach dotyczących kociego zachowania i przybliża sposób myślenia kotów oraz odczuwania przez nie emocji. Podaje jasne, praktyczne i ciekawe wskazówki oraz twórcze strategie radzenia sobie z codziennymi problemami.


    W moich rękach znalazł się kolejny poradnik z serii: Dlaczego mój... i nie żałuję, że go posiadam,ponieważ jest równie ciekawy jak poradnik o psach, a może nawet ciekawszy,ponieważ o kotach wiem mniej niż o psach, mimo że posiadam trzech gagatków. Koty są nieobliczalne, ale jakie byłoby smutne życie bez nich i ile więcej gryzoni. Ta książka jest bardzo pożyteczna i o tym może zaświadczyć moja mama i syn, ponieważ przeczytali ją w ekspresowym tempie i wreszcie  zrozumieli zachowanie swoich pupili.

     Szata graficzna w takim samym stylu,co poradnik o psach. Jedna strona to rozbudowane pytanie, a druga to odpowiedź na nie. Rysunki zamiast fotografii.
       Polecam każdemu miłośnikowi kotów oraz tym, którzy dopiero zamierzają sprawić sobie kota. Dzięki przeczytaniu poradnika unikną wielu pułapek wychowawczych.Maa
Moja ocena 7

Dziękujemy Warszawskiemu Wydawnictwu MUZA SA za możliwość przeczytania poradnika.
Prześlij komentarz