niedziela, 25 grudnia 2016

''Wypadki małżeńskie'' Rundy Susan Meyers

AUTOR:Rundy Susan Meyers
TYTUŁ: Wypadki małżeńskie 
TŁUMACZENIE: z angielskiego Jędrzej Polak
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA,Warszawa 2016
OKŁADKA: miękka,ze skrzydełkami, stron 528.

Z okładki:

Cała prawda o ciemniejszej stronie małżeństwa i o tym, jak rodzina radzi sobie z nadzwyczajnym kryzysem.

Maddy jest pracownikiem socjalnym i stara się pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. Jej mąż Ben raz po raz wybucha wściekłą złością.

Maddy jest rozdarta: czy ma chodzić wokół męża na paluszkach, czy też dla dobra dzieci zachować pewność siebie.

W rodzinie istnieje krucha równowaga. Pewnego deszczowego dnia Maddy wsiada z Benem do samochodu. Wybuchowy temperament męża sprawia, że dochodzi do wypadku, po którym Maddy ląduje w szpitalu. To początek zmian w jej życiu.

Meyers z sercem powieściopisarki i uporem dziennikarki śledczej bezbłędnie opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Jest mistrzynią perspektywy, wnikliwie pojmującą naturę ludzką.


            Powieść psychologiczno-obyczajowa o niełatwej tematyce,o małżeństwie, w którym jest tyran, o wypadku, który przewartościowuje życie całej rodziny. Autorka wie o czym pisze, ponieważ jest terapeutką, spotyka się z maltretowanymi kobietami. Pisze w taki sposób, że wydaje się czytelnikowi, że ona siedzi w jego głowie. Jest to fascynujące i jednocześnie przerażające, bo wydaje się, że wszyscy jesteśmy tacy sami. 

         Mądra książka. Warto ją przeczytać i zastanowić się nad swoim życiem, małżeństwem, coś zmienić. Denerwował mnie tylko ten tzw. "amerykański styl", którego bardzo nie lubię i dlatego tak rzadko czytam amerykańską literaturę. Tak jak uwielbiam skandynawską atmosferę książek, tak nie znoszą amerykańskiej, choć to nie jest zarzut wobec książki. Tak po prostu jest ze mną. 
         Na pewno tę książkę powinny przeczytać osoby, które mają problemy małżeńskie, żeby nie przydarzyły się im wypadki małżeńskie. Polecam Maa
Moja ocena 7

Dziękujemy Warszawskiemu Wydawnictwu MUZA SA za możliwość przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz