piątek, 30 września 2016

"Szumowiny" - Jørn Lier Horst

 
AUTOR: Jørn Lier Horst
TYTUŁ: Szumowiny
TŁUMACZENIE:z norweskiego Milena Skoczko
WYDAWNICTWO: Smak Słowa, Sopot 2016
OKŁADKA:miękka ze skrzydełkami, stron 336

Z okładki:


Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia.


Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.


Rozpoczynając nowe dochodzenie, inspektor William Wisting zawsze zastanawia się, dokąd zaprowadzi go kolejne śledztwo. Nie domyśla się jednak, że ta sprawa zmusi go do zakwestionowania najbardziej fundamentalnych zasad pracy policjanta.


Nie potrafię nic nowego napisać o książkach Jorna Liera Horsta,bo ciągle uważam to samo. Jego książki są po prostu świetne. Jedne mają ciekawszą akcję, inne trochę nudniejszą,ale zawsze są na wysokim poziomie. Ta część należy do tych z super ciekawą akcją,wieloma bohaterami,różnymi wątkami.Córka Wistinga nie irytuje swoją głupotą,jak to się często zdarzało w poprzednich częściach.Powieść trzyma w ciągłym napięciu i nie można się od niej oderwać.

Okładka książki jest świetna,wytłaczana z pięknymi barwami. Naprawdę Horst to godny następca Mankella,choć Jego nikt, nigdy nie zastąpi.

Jak zwykle książka jest wydawana nie po kolei i już wiem co będzie później,bo u nas Poza sezonem było najpierw , a powinno być później,ale można się do tego przyzwyczaić.Gorąco polecam i czekam na kolejną część.Maa

Moja ocena 10


Dziękujemy wydawnictwu Smak Słowa za możliwość przeczytania fascynującego kryminału.

Prześlij komentarz