niedziela, 31 lipca 2016

""Tamtego lata na Sycylii" Marlena De Blasi

AUTOR: Marlena De Blasi
TYTUŁ: Tamtego lata na Sycylii
TŁUMACZENIE:z angielskiego Magdalena Tulli
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, Warszawa 2016
OKŁADKA: miękka, ze skrzydełkami, stron 416

 Z okładki:


kcja powieści rozgrywa się przez ostatnie pół wieku na Sycylii.

Tosca była biedną dziewczynką, którą ojciec oddał na wychowanie do pałacu Leo d’Anjou, gdzie żyła jak księżniczka. Jej losy nierozerwalnie zostały połączone z losami tego jednego z ostatnich książąt na Sycylii.

Książę, który wychowywał Toscę tak jak swoje córki, w pewnym momencie pokochał ją namiętną i gorącą miłością, a ona to uczucie odwzajemniła mimo dużej różnicy wieku. Ich szczęście jednak nie trwa wiecznie.

Po latach poznajemy jak Tosca prowadzi niezwykły dom opieki dla wdów. Dom jest pełen radości i śmiechu. 

To piękna i malownicza opowieść o miłości, odwadze i spełnionych marzeniach.


 


        Druga książka tej autorki,którą przeczytałam jest jeszcze lepsza niż poprzednia.Jest niesamowita.Czyta się ją jak dziewiętnastowieczną powieść obyczajową,a jest to książka na faktach.Jest książę, służba,młoda dziewczyna,pałac,a wszystko dzieje się w XX wieku.Jest też mafia sycylijska,która rządzi.Książka ta to jedna z najpiękniejszych powieści o miłości jaką w życiu przeczytałam,ale nie jest to romans,a raczej powieść biograficzna,obyczajowa,przepiękna i bardzo wzruszająca.Wiele razy miałam łzy w oczach. De Blasi całkowicie przesiąknęła Włochami.Nikt by nie pomyślał,że to Amerykanka.
      Myślałam,że długo będę czytać tę książkę jak poprzednio,a przeczytałam bardzo szybko,tak wciągnęła i oczywiście żałowałam,że tak szybko się kończy. Marlena staje się jedną z moich ulubionych autorek.
    Oprócz ciekawej tematyki,gdzie poznajemy Sycylię z jej mieszkańcami,czujemy całą atmosferę tamtych czasów i miejsc.Język powieści jest jak zwykle piękny i kwiecisty, i najważniejsi są ludzie, a nie jedzenie, jak w poprzedniej książce. Okładka w podobnym stylu,co poprzednia, wysmakowana i stylowa.Więcej nic już nie mogę napisać,tę książkę trzeba po prostu przeczytać.Maa
Moja ocena 10
Dziękujemy wydawnictwu MUZA SA za możliwość przeczytania tak pięknej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz