sobota, 14 maja 2016

PREMIERA 18 MAJA Master Olgierd Świerzewski


AUTOR: Olgierd  Świerzewski 
TYTUŁ: Master
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 2016
OKŁADKA miękka, stron 528


Z okładki:


Aleks Rymer, specjalista w Green Stone jest niczym cyborg, doskonale wytrenowany najemnik, który zniszczy każdego, kto stanie mu na drodze. Nigdy nie wybacza, nigdy nie zapomina. Jak mało kto opanował szatańskie zasady swego świata i niczym Bóg lub Lucyfer rozdaje karty, decydując, kto przetrwa w jego bezwzględnym świecie. Nikt nie zdoła przed nim uciec, można mu tylko zaprzedać duszę albo umrzeć.


       Powieść tę nie przeczytałam,a pochłonęłam w 4 dni,ponad 500 stron niewielkim drukiem.I co mogę napisać?Książka mnie porwała. Nie chciałam nic innego robić,tylko czytać i czytać.Autor musi mieć ogromną wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych i giełdy.Musi być też bardzo inteligentny i oczytany,bo zna się na dobrej muzyce i sztuce.
       Tytułowy bohater-Aleks  jest postacią nieprzeciętną.Kochamy go i nienawidzimy,jak osoby,które wykorzystał.W książce jest mnóstwo seksu i brutalności,pieniędzy i zdrady.Jest tu wiele wątków i wiele postaci,które ubarwiają książkę.Są to bohaterzy z mnóstwem problemów jak alkoholizm czy prochy.Są też sceny wstrząsające jak w zakończeniu książki.Autor doskonale buduje napięcie.Książka daje do myślenia,bo co stało się z tym światem,gdzie miłość,przyjaźń,oddanie,są zastąpione żądzą zarabiania i seksem.
    Jest to doskonały portret psychologiczny współczesnego biznesmena,który idzie po trupach do celu.Autor świetnie wymyślił,że nie ma rozdziałów,więc nie można przerwać czytania i tak się dochodzi do końca książki z niekłamanym żalem.Brakuje mi kilku niedokończonych wątków .Chętnie przeczytam kolejną książkę tego autora i poprzednią.Już się nie mogę doczekać.Polecam gorąco.Maa
Moja ocena 10

 Wprost doskonały thriller. Prawdziwy pochłaniacz czasu. Czytając Mastera wszystko wokół przestaje istnieć. Liczy się tylko Aleks Rymer i Green Stone. Historia o zimnym, złym bezwzględnym i bardzo ambitnym rekinie korporacyjnym. Do tytułu najlepszego współczesnego polskiego pisarza Zygmunt Miłoszewski ma poważną konkurencje w osobie Olgierda Świerzewskiego. Który w wieku szesnastu lat wygrał konkurs dramaturgiczny „Szukamy polskiego Szekspira”. Zawodowo jest doradca prawnym i finansowym. Przez lata pracował dla dużych międzynarodowych korporacji, brytyjsko – amerykańskich kancelariach prawnych. Oraz jako przedstawiciel największej chińskiej firmy prawniczej. Autor zrobił doskonały użytek ze swojej wiedzy pisząc Mastera. Jego powieść to taki przewodnik po korporacyjnym świecie. Niezwykle barwny główny bohater, wywołujący w czytelniku sprzeczne uczucia, połączony ze spójną, dynamiczną pełną zwrotów akcją tworzą fantastyczny, niebanalny thriller najwyższej klasy. Dialogi zwięzłe i na temat. Dzięki temu czyta się szybko i przyjemnie. Rymer to cynik, inteligentny i oczytany, ale cynik. Dlatego jego riposty i spostrzeżenia są zawsze cięte i celne nierzadko okraszone trafnymi cytatami z Oskara Wilde'a i Woody Allena. Do samego końca nie wiedziałam czy życzyć Aleksowi który bez mrugnięcia oka stosuje chwyty poniżej pasa wszystkiego najlepszego, czy wszystkiego najgorszego. Zakończenie pełne konsternacji. Ale się nie zawiodłam, podświadomie chciałam, aby to się właśnie tak skończyło. Reasumując Panie i Panowie z ogromną przyjemnością przedstawiam Olgierda Świerzewskiego autora Mastera – NAJLEPSZEGO POLSKIEGO THRILLERA. Na pewno sięgnę po jego kolejne pozycje na razie poluje na debiutancką powieść Pana Olgierda Zamach miasta po burzy (2014). Nie życzę Wam przyjemnego czytania, tylko czasu na tę powieść. Bo przyjemność jest w cenie książki. Justyna.ju

Moja ocena 10

DZIĘKUJEMY WARSZAWSKIEMU WYDAWNICTWU LITERACKIEMU MUZA SA ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA TAK FASCYNUJĄCEJ KSIĄŻKI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz