sobota, 23 kwietnia 2016

PREMIERA 27 KWIETNIA 2016 ''TYLKO TY'' Federico Moccia

AUTOR: Federico Moccia
TYTUŁ: Tylko ty
TŁUMACZENIE: z włoskiego Karolina Stańczyk
WYDAWNICTWO: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, Warszawa 2016
OKŁADKA: miękka, stron 320

 Z okładki:


Ciąg dalszy przygód bohaterów „Chwili szczęścia” rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku.


Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Zamiast Ani mieszka tam para sympatycznych gejów. Na szczęście w centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Tak Nicco dowiaduje się, czym zajmuje się jego ukochana i jak bardzo jest znana w Polsce. Poznani wcześniej geje, sami pracujący w środowisku agencji reklamowych, pomagają im odnaleźć agentkę Ani. Okazuje się nią przebojowa Klaudia, dla której z miejsca traci głowę Gruby. Klaudia ma dla Ani ważny kontrakt reklamowy do omówienia i podpisania i w tym celu wyrusza do Krakowa, gdzie mieszka dziewczyna, a wraz z nią Gruby i Nicco.

      Tylko ty to kontynuacja Chwili szczęścia,której nie czytałam.Dlatego nie mogę napisać,która część jest lepsza.Zależy kto co lubi.Czy wolałby Włochy na miejsce akcji,czy Polskę.Fajnie jest czytać książkę zagranicznego pisarza,który pisze o Polsce i się nią zachwyca.Osobiście nie przepadam za romansami,wolę ambitniejszą literaturę,ale dla fanek literatury w spódnicy jest w sam raz,mimo że napisał to mężczyzna. Książka mieści się w kanonie.Wszystko jest przewidywalne i oczywiste jak to bywa w romansach.Bohaterzy nie są zbyt skomplikowani,ale zabawni.Piękne Polki są super inteligentne i to mi się podoba..Gdy czyta się tę książkę,to ma się ochotę na spaghetti i dobrą,włoską kawę.
    W książce podoba mi się reklama naszego kraju,który opisany jest bardzo ładnie. Z bohaterami zwiedzamy stolicę, Kraków, który uwielbiam i Morskie Oko.Gdybym tu nie mieszkała,to nawet bym uwierzyła jak jest ładnie i dobrze w Polsce.Książkę Moccii czyta się lekko,łatwo i szybko. Maa
Moja ocena 6

DZIĘKUJEMY WYDAWNICTWU MUZA SA ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz