wtorek, 12 kwietnia 2016

PREMIERA 14 kwietnia''Ślepy trop'' Jorn Lier Horst

AUTORJørn Lier Horst
TYTUŁ: Ślepy Trop
TŁUMACZENIE: z norweskiego Karolina Drozdowska
WYDAWNICTWO: Smak Słowa, Sopot 2016
OKŁADKA: miękka, stron 414

 Z okładki:

Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym w kręgu zainteresowania policji. Sofie postanawia wynająć firmę sprzątającą, aby wyrzucić z domu wszystkie pamiątki po krewnym, o którym najchętniej chciałaby zapomnieć. Pozostaje po nim tylko sejf, przytwierdzony na stałe do podłogi w piwnicy.


W sejfie leży coś, co zaskoczy nie tylko Sofie Lund, ale też wszystkich pracowników komendy policji w Larviku. Tajemniczy przedmiot doprowadzi do ponownego otwarcia sprawy, która od dawna nie daje spokoju Williamowi Wistingowi.
Wisting dostrzega wreszcie możliwe rozwiązanie, nić, po której można spróbować dojść do kłębka. Aby tego dokonać, będzie musiał złamać koleżeńską solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje.

Jørn Lier Horst oddaje w nasze ręce swoją najnowszą powieść kryminalną Ślepy trop – jedną z najlepszych, jaka wyszła spod pióra byłego policjanta.

  

   Kolejna powieść Horsta wydana w Polsce-Ślepy trop,to jak zwykle dobry,norweski kryminał.Tematyka bardzo ciekawa,różne wątki,tropy,dedukcja-wszystko na swoim miejscu.Horst to godny następca Mankella, nie Nesbo,bo z Nesbo łączy go tylko narodowość,nie styl pisarstwa.
  Wreszcie córka Wistinga-Line,nie irytuje swoją głupotą i ładowaniem się w kłopoty. I trzeba też zwrócić uwagę na okładkę książki-jak zwykle dopracowana i interesująca,jak wszystkie z poprzednich powieści autora.
    Nie potrafię o tej książce napisać nic nowatorskiego, czy zaskakującego,bo książki Horsta są po prostu dobre,interesujące,dopracowane i trzeba je wszystkie przeczytać.Polecam Maa
Moja ocena 10

 Lubię twórczość tego norweskiego pisarza. Ale Ślepy trop mnie nie zachwycił. Typowa przeciętna kryminalna powieść. Horst ma dużo lepsze pozycje w swoim dorobku. Tu owszem jest ciekawa intryga, doskonale opisana. Na rozwiązanie zagadki składa się wiele elementów, które spójnie łączą się w całość. Niby wszystko jest co powinno być w dobrym kryminale, ale nie ma tego „czegoś”, co czyniłoby książkę świetną. Dla jasności Ślepy trop nie jest zły po prostu nie wznosi się poza przeciętność. Horsta stać na coś lepszego, udowodnił to w Psach gończych, moim zdaniem jego najlepszej książki. Dobiegając do końca, polecam wszystkim. To bardzo dobry kryminał ale najsłabszy wśród innych powieści tego autora. Justyna.ju
Moja ocena 7
Dziękujemy wydawnictwu Smak Słowa za możliwość przeczytania dobrego kryminału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz