niedziela, 14 lutego 2016

"Barwy miłości Czerwień" - Kathryn Taylor

AUTOR: Kathryn Taylor
TYTUŁ: Barwy miłości Czerwień
TŁUMACZENIE: Miłosz Urban
WYDAWNICTWO:  AKURAT Warszawa 2016
OKŁADKA: miękka , 352 strony


Z okładki:
Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną?

Barwy miłości Czerwień jak sam tytuł wskazuje, to typowy romans z cyklu „On – młody, niezależny, bogaty bóg. Ona – niedoświadczona myszka, obowiązkowo dziewica”. A więc drogie czytelniczki jeśli lubujecie się w tego typu literaturze, to ta powieść jest napisana dla Was. O to następca Greya -  Jonathan.

Barwy miłości Czerwień to druga część romansu Grace z przyszłym hrabią Huntingtonem. Ja przygodę z bohaterami zaczęłam właśnie od tej części i trudno mi ocenić, czy dalsze losy Grace was zachwycą. Na pewno zaciekawią… Tu główna bohaterka robi wszystko (naprawdę) aby uświadomić Jonathanowi, że chce się z nim zestarzeć. Problem w tym, iż dla niego to bardzo trudny wybór. Dawne beztroskie życie, czy stabilizacja z jedną kobietą u boku…? Książkę czytało mi się niewiarygodnie szybko, narracja dynamiczna, język ok. Co do pomysłu, no cóż historia jakich wiele opowiedziana z perspektywy kobiety. Nic oryginalnego. Ale gwarantuje, że niepoprawnie romantyczne fanki romansideł, spragnione głębokiego obsesyjnego pożądania i…miłości będą zachwycone. Marzenie Kathryn Taylor się spełniło jej debiutancka powieść Barwy miłości odniosła oszałamiający sukces. Myślę, że część druga Czerwień nie będzie gorsza. Gorąco polecam fanką pięknego Jonathana ;) Justyna.ju


Moja ocena 6
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękujemy Wydawnictwu AKURAT
Prześlij komentarz