niedziela, 13 grudnia 2015

"Czytanie Z Kości" - Jakub Szamałek

AUTOR: Jakub Szamałek
TYTUŁ: Czytanie Z Kości
WYDAWNICTWO:Warszawskie Wydawnictwo MUZA SA
OKŁADKA: miękka ze skrzydełkami,stron 352Z okładki:
Veii, 421 r. p.n.e. Leochares podejmuje się ostatniego zadania: ma odkryć, kto stoi za zabójstwem etruskiego króla. Nic jednak nie idzie tak, jak powinno. Wspólnik mordercy woli zginąć, niż pomóc w śledztwie, a główny świadek o włos unika śmierci w zamachu.

Londyn, 2015 n.e. Inga Szczęsna, młoda archeolożka, przygotowuje prezentację na konferencję naukową. Niespodziewanie odkrywa tajemnicę, do której kluczem są liczące ponad dwa tysiące lat kości.
Dwie zbrodnie, dwa śledztwa. Pierwsze toczy się w starożytności, drugie – w dzisiejszych Włoszech. Zabójca jest jeden. I tylko czytelnik może go zdemaskować.

       Jakub Szamałek to bardzo młody autor (rocznik 1986), który napisał Kiedy Atena Odwraca wzrok i Morze Niegościnne. Czytanie z Kości,to jego trzecia książka o przygodach starożytnego detektywa Leocharesa.
Akcja książki biegnie dwutorowo- w starożytności i współczesności. Oczywiście autor przerywa zawsze w najciekawszym momencie. Bohater to bardzo interesująca postać, ciekawie opisana, tak jak z resztą i  inni bohaterowie. 
     Autor ma niestety jedną, ale dla mnie istotną wadę- za często wplata współczesne słownictwo. Wyrazy na k...ch... moim zdaniem w tamtych czasach nie istniały i bardzo zaniżają poziom książki albo czy ktoś słyszał o woreczku żółciowym? Więcej jest niestety takich współczesnych wyrazów, a pisanie o starożytności chyba do czegoś zobowiązuje. Więcej irytujących rzeczy nie zauważyłam. 
      Książkę czyta się szybko i jest interesująca. Ja akurat bardzo lubię starożytność. Maa
Moja ocena 7


Dziękujemy Wydawnictwu MUZA SA za możliwość przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz