niedziela, 29 marca 2015

"Sprzedana" - Sophie Hayes

Autor: Sophie Hayes
Tytuł: Sprzedana. Moja historia
Seria: Autobiografie
wydawnictwo:  Amber
data wydania: 18 września 2012
liczba stron: 320

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.
Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.
Na ulicy…    Historia młodej kobiety, która pokazuje świat prostytucji oraz to jak można bardzo się zawieść na drugim człowieku. Sophie nie miała łatwego startu w dorosłe życie. Sama była osobą o dość kruchej konstrukcji psychicznej. Nie potrafiła sobie za bardzo radzić w związkach z mężczyznami. Poznała Kasa, którego z początku nawet unikała. Z czasem stał się jej przyjacielem na odległość. Dzwoniła do niego i zwierzała mu się z wszelkich rozterek. Niestety czas pokazał, że zaufała bardzo niewłaściwej osobie. Nieco dziwi mnie, że wyjechała do Włoch do kolegi z którym naprawdę nie spędziła aż tak dużo czasu. Jednak Kas był miły, wyrozumiały i traktował ją jak przyjaciółkę. Utrzymywał, że jest w niej zakochany. W ciągu kilku godzin zamienił się w tyrana i psychopatę. Powiedział Sophie, że będzie pracować na jego dług i wyjdzie w związku z tym na ulicę.
      Sophie szybko stała się marionetką w rękach Kasa. Była ciągle bita i zastraszana. Mimo możliwości ucieczki była zaszczuta przez niego psychicznie. Czytając to, aż trudno w to uwierzyć. Trudno też uwierzyć, jak Sophie była w stanie to wszystko znieść bez narkotyków. Co trzymało ją przy życiu, że nie postanowiła się zabić. Los kobiet, które są zmuszane do prostytucji jest okrutny. 

Powinnam wiedzieć, że nie można czegoś nieustannie deptać i spodziewać się, że zachowa niezmieniony kształt, nawet jeśli nie rozpadnie się na tysiąc kawałków.
    Historia jest przestrogą, że bardzo można się pomylić do ludzi. Kas udawał miesiącami dobrego i godnego zaufania przyjaciela. Sama Sophie na szczęście uwolniła się od niego między innymi dzięki pomocy rodziców. Sama po tych przeżyciach zaczęła opowiadać swoją historię ku przestrodze.
     Książka szybko wciąga i dobrze się ją czyta. Polecam. 

Bastet. Ocena:7


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz