sobota, 14 czerwca 2014

"Niewierny" - Karin Slaughter

Autor: Karin Slaughter
Tytuł: Niewierny
tłumaczenie: Andrzej Jankowski
tytuł oryginału: Faithless
seria/cykl wydawniczy: Fabryka Sensacji
wydawnictwo: Buchmann
data wydania: 6 listopada 2013

"Stan Georgia, hrabstwo Grant. Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem i w okrutny sposób zamordowano.
Wkrótce bohaterowie dokonają kolejnych przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda też próbie ich burzliwy związek i zmusi do konfrontacji z trudną prawdą. Nie ma bowiem nikogo, kto byłby niewinny...
Niewierny to thriller o wierze, zwątpieniu i zbrodni, który przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony."
    
    Dziwnie się złożyło, że przeczytałam tę książkę dwa razy. Cztery lata temu i teraz. Zapomniałam o niej, a czytając ją drugi raz mgliście ją sobie przypomniałam. Za pierwszym razem niezbyt mnie zaciekawiła. Chyba czytałam ją będąc nieco rozkojarzoną ;-)
    Po drugim razie mogę stwierdzić, że kilka fragmentów ma naprawdę dobrych. Są i jednak fragmenty "przegadane" i nieco irytujące. Można było ich ominąć, a kryminał byłby o wiele ciekawszy. Jednak sam pomysł i zakończenie jest na plus, bo szczerze mówiąc zapomniałam jak się ta historia zakończyła.
W książce ciekawym elementem jest opis niedużej religijnej społeczności, która z pozoru wydaje się kryształowa a im głębiej ją poznajemy, wychodzą niezbyt miłe tajemnice. Niektóre z osób mają naprawdę mroczna naturę.
  Historia zaczyna się w momencie, gdy  Sara i Jeffrey w lesie znajdują młodą kobietę pogrzebaną w trumnie. Jak się okazuje jej śmierć nie jest jednoznaczna, a przyczyna śmierci jest nieco nietypowa. 
 Książka z szerokim wątkiem obyczajowym, który wielu osobom może przypaść do gustu. Jestem ciekawa innych powieści tejże autorki, aby wyrobić sobie jakieś konkretniejsze zdanie na temat jej pisarstwa.  

Bastet.Ocena: 7
Prześlij komentarz